Zabiegi

BBL
Brazylijski lifting pośladków (BBL) jest operacją przeniesienia tłuszczu z poszczególnych partii ciała w pośladki. Nadmiar tłuszczu może być usunięty z: bioder, brzucha, dolnej części pleców lub ud za pomocą liposukcji. Tłuszcz zostaje następnie podany w pośladki. BBL ma na celu poprawę proporcji środkowej i dolnej części ciała. Zabieg znacząco redukuje ilość tłuszczu w problematycznych obszarach ciała, zmniejsza obwód w talii i podkreśla krągłość pośladków. Końcowe efekty zabiegu utrzymują się wiele lat.
Dlaczego akurat brazylijski lifting pośladków?
Kształt i wielkość pośladków u większości kobiet są uzależnione od genetyki. Na ich wygląd wpływa zarówno budowa szkieletu i mięśni, jak i sposób odkładania się tłuszczu pod skórą. Prawidłowa dieta i aktywność fizyczna mogą przyczynić się do osiągnięcia smukłej budowy ciała i wzrostu masy mięśniowej. Jednak wiele pacjentek pozostaje nadal niezadowolona z „płaskich” pośladków, które nie przybierają pożądanego kształtu pomimo zdrowego stylu życia. U tej grupy kobiet BBL może pomóc przezwyciężyć uwarunkowania genetyczne zmieniając kształt i wielkość pośladków jednocześnie wyszczuplając inne okolice ciała. Wykonanie BBL można rozważyć w celu:
- podkreślenia krągłości i wielkości pośladków
- zmniejszenia wielkości bioder, brzucha i boków
- zwiększenia atrakcyjności fizycznej
- nadania młodszego wyglądu pośladkom
- podkreślenia różnicy proporcji między środkową a dolną częścią ciała
- wysmuklenia nóg
Czy jestem dobrą kandydatką do brazylijskiego liftingu pośladków?
BBL może być świetnym rozwiązaniem na poprawę kształtu i rozmiaru pośladków, jednak nie każda pacjentka jest od razu idealnym kandydatem do tego zabiegu. Pacjentkami odpowiednimi do zabiegu BBL są:
- kobiety chcące powiększyć pośladki bez implantów
- mające odpowiednią ilość tłuszczu w innych obszarach ciała
- mogące pozwolić sobie na oszczędny tryb życia bez siadania na pośladkach przez minimum 4 tygodnie.
Pomimo swojej nazwy, BBL nie jest tradycyjną procedurą liftingu – zabieg nie poprawia luźnej skóry na pośladkach. Jeśli głównym problemem jest nadmiar zwisającej i luźnej skóry okolic pośladków, inny zabieg może okazać się lepszym rozwiązaniem.
Brazylijski lifting pośladków a implanty pośladków
Jedną z zalet zabiegu BBL jest fakt zwiększenia rozmiaru pośladków bez implantów. BBL nie jest obarczony tak dużym ryzykiem powikłań jak operacja wszczepienia implantów pośladków. BBL wiąże się z niewielką inwazyjnością, małymi miejscowymi bliznami i naturalnym wyglądem końcowym. Jednak u kobiet bardzo szczupłych, nie posiadających wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej do przeszczepu implanty pośladków mogą okazać się alternatywą. Należy jednak pamiętać, że implanty często ulegają otorbieniu i przesunięciu co może dawać końcowy nienaturalny efekt zabiegu oraz wpływać na zwiększone ryzyko zakażenia i konieczność usunięcia implantów.
Jak wygląda brazylijski lifting pośladków?
BBL obejmuje trzy podstawowe kroki:
- tkanka tłuszczowa jest usuwana z bioder, pleców, ud, brzucha i / lub innych obszarów za pomocą liposukcji
- tłuszcz jest oczyszczany i przygotowany do transferu
- następnie tłuszcz jest podawany w określone punkty na pośladkach. BBL jest wykonywany na sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym. Czasami część tłuszczu podanego w pośladki ulega wchłonięciu, dlatego należy przeszczepić nieco większą ilość materiału niż jest to konieczne, aby zapewnić najlepsze wyniki końcowe operacji.
Bezpośrednio po zabiegu BBL
Po zabiegu BBL należy stosować określone zasady w celu uzyskania najlepszego efektu końcowego operacji. Po zabiegu należy przyjmować doustne leki przeciwbólowe oraz stosować specjalnie ubranie uciskowe tak, jak po liposukcji. Należy pamiętać, że nie wolno siadać na pośladkach, ani leżeć na boku i na plecach przez około 4 tygodnie od zabiegu. W tym czasie możliwe jest wyłącznie leżenie na brzuchu, stanie możliwe jest tylko w sytuacjach koniecznych. Siadanie na pośladkach możliwe jest podczas korzystania z toalety. Po 4 tygodniach od operacji, na wizycie kontrolnej, lekarz decyduje, czy możliwe jest już siadanie na pośladkach. Zwykle po tym czasie można siadać na specjalnym wałku lub poduszce, aby uniknąć nacisku na pośladki. Normalne siadanie jest zazwyczaj dozwolone po około 8 tygodniach. Powrót do aktywności fizycznej, z wyłączeniem siadania, możliwy jest zwykle po 3 tygodniach od zabiegu.
Efekty końcowe BBL
Efekt BBL utrzymuje się wiele lat. Tłuszcz usunięty za pomocą liposukcji nie odbuduje się w obszarach z których był pobrany, a komórki tłuszczowe przeniesione na pośladki pozostaną tam przez wiele lat. Należy jednak pamiętać, ze wahania wagi mogą mieć wpływ na wynik zabiegu. Dlatego ważne jest, aby zachować stałą masę ciała po zabiegu i nie redukować diety. Ostateczne wyniki BBL są zazwyczaj widoczne po 6 miesiącach od operacji. Po tym okresie całkowicie znika obrzęk.

Liposukcja
Liposukcja i lipoliza są zabiegami polegającymi na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała. Najczęściej wykonuje się liposukcję w obrębie: brzucha, ud, boków, ramion, pleców, łydek i twarzy.
Jak wygląda zabieg?
Liposukcja i lipoliza to zabiegi wykonywane w znieczuleniu ogólnym, jednak pacjent może zachować przytomność podczas zabiegu. Tkanka tłuszczowa najpierw poddawana jest termicznej lipolizie, a następnie usuwana przy pomocy kaniuli (liposukcja).
Jak wygląda pacjent bezpośrednio po zabiegu?
Następnego dnia po zabiegu pacjent może opuścić szpital. Tego samego dnia zaleca się pozostanie w domu. Kolejnego dnia mogą pojawić się zasinienia i obrzęki w obrębie leczonej okolicy. Od 2 dnia po zabiegu pacjent powinien założyć na leczoną okolicę ubrania uciskowe. Po 2 i 5 dniach od zabiegu pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną. Po 7 dniach od zabiegu pacjent rozpoczyna drenaże limfatyczne.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekty zabiegu utrzymują się zwykle permanentnie. Dzięki lipolizie laserowej tłuszcz nie odkłada się ponownie w leczonych obszarach.
Przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazaniem do zabiegu są: ciąża i karmienie, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej oraz choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego leczenia. Dodatkowym przeciwwskazaniem może być małopłytkowość i niewydolność wątroby.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabieg polega na usunięciu bezpiecznej ilości tkanki tłuszczowej. Często po zabiegu mogą być widoczne zasinienia i obrzęki, a skóra może mieć zmniejszoną wrażliwość na dotyk. Efekty te mijają zwykle w ciągu kilku tygodni.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać leczone okolice w szczególnej czystości. Zaleca się stosowanie kremu z antybiotykiem na rany. W przypadku wystąpienia krwiaków zaleca się stosowanie maści z heparyną. Od 7 doby zaleca się stosowanie drenaży limfatycznych 2 razy w tygodniu przez 5 tygodni.

Plastyka Powiek
Opadające powieki są problemem estetycznym oraz medycznym. Nadmiar skóry nad górna powieką może w istotny sposób zaburzać widzenie, zmieniać wygląd oka i uniemożliwiać wykonanie pożądanego makijażu. Plastyka powieki górnej polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki podskórnej i przywróceniu naturalnego młodego wyglądu oczu.
Jak wygląda zabieg?
Plastyka powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, lub ogólnym. Pacjent może być uśpiony, lub przytomny. Zabieg trwa około 1,5 godziny.
Jak wygląda pacjent bezpośrednio po zabiegu?
Po zabiegu na 5 dni pozostawione są szwy na górnej powiece. Szwy są bardzo małe i nie zaburzają codziennych czynności. Przez kilka dni mogą być widoczne zasinienia na górnej powiece i wokół oczu. Po 5 dniach pacjent musi zgłosić się na wizytę kontrolną w celu zdjęcia szwów.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekty zabiegu utrzymują się przez około 10-20 lat, w zależności od wieku pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazaniem do zabiegu są: ciąża i karmienie, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej oraz choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego leczenia.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabieg polega na usunięciu największej ilości skóry i tkanki podskórnej, jednak bezpiecznej dla prawidłowego zamykania się oczu. Podczas zabiegu nie narusza się rogówki, ani gałki ocznej.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać leczone okolice w szczególnej czystości. Zaleca się stosowanie kremuz antybiotykiem na górną powiekę. W przypadku wystąpienia krwiaków zaleca się stosowanie maści z heparyną.

Zmniejszanie policzków
Poduszki tłuszczowe jamy ustnej znajdują się w środkowej części twarzy, tuż poniżej kości policzkowych. U pacjentów z okrągłą lub cherubinową twarzą wykonuje się często prostą procedurę nazywaną resekcją policzków. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru tłuszczu. Efektem wycięcia jest zaznaczenie kości policzkowych i wyszczuplenie twarzy.
Jak wygląda procedura?
Resekcja tkanki tłuszczowej wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Tłuszcz usuwany jest przez niewielkie nacięcia na policzkach, wewnątrz ust. Pacjent może być uśpiony, lub przytomny. Procedura trwa około 1 godzinę.
Jak wygląda pacjent po zabiegu?
Po zabiegu szwy pozostają wewnątrz jamy ustnej przez 7 dni. Szwy są bardzo małe i nie zakłócają codziennych czynności. Przez kilka dni może być widoczny obrzęk na policzkach, dlatego zalecane jest stosowanie okładów z lodu. Po 7 dniach pacjent zgłasza się na kontrolę, podczas której szwy są usuwane.
Jak długo utrzymuje się efekt leczenia?
Efekt leczenia jest trwały
Przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazania do leczenia to: ciąża i karmienie piersią, choroba autoimmunologiczna w fazie aktywnej i choroby zakaźne skóry w miejscu planowanego leczenia.
Czy ta procedura jest bezpieczna?
Zabieg polega na usunięciu tylko poduszki tłuszczowej i nie powoduje zaburzenia w ruchomości ust. Zabieg nie wpływa na funkcję ślinianki.
Zalecenia po operacji
Natychmiast po zabiegu zaleca się stosowanie okładów z lodu na oba policzki, nie spożywanie gorących posiłków, unikanie żucia. W przypadku krwiaków zaleca się stosowanie maści heparynowej.

Lifting twarzy
Lifting twarzy przeznaczony jest głównie dla pacjentek po 30 roku życia. Ma na celu odmłodzenie twarzy, napięcie skóry i wygładzenie zmarszczek i bruzd.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i dożylnym. Uniesienie powłok podskórnych i powięzi jest wykonywane standardową metodą chirurgiczną. W przypadku klasycznego liftingu chirurgicznego blizny po zabiegu widoczne są na granicy skóry i włosów oraz przy uchu. Podczas zabiegu pacjent może być uśpiony, lub przytomny. Zabieg trwa około 3 godziny.
Jak wygląda pacjent bezpośrednio po zabiegu?
Po zabiegu na 14 dni pozostawione są szwy skórne w okolicy ucha, lub w okolicy skroniowej. Szwy są bardzo małe i nie zaburzają codziennych czynności. Przez kilkanaście dni po zabiegu mogą być widoczne zasinienia na policzkach i żuchwie. przez ten czas pacjent stosuje specjalną opaskę na twarzy. Po 5 i 14 dniach pacjent musi zgłosić się na wizytę kontrolną.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekty zabiegu utrzymują się przez około 10-20 lat, w zależności od wieku pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazaniem do zabiegu są: ciąża i karmienie, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej oraz choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego leczenia.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabieg chirurgicznego liftingu twarzy polega na uniesieniu tkanek podskórnych w kierunku ucha. Zabieg może być wykonywany techniką inwazyjną, lub małoinwazyjną z założeniem szwów wewnętrznych. Obie metodą są bezpieczne, a standardowy zabieg chirurgiczny jest obarczony działaniami niepożądanymi właściwymi dla operacji chirurgicznych.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać leczone okolice w szczególnej czystości. Zaleca się stosowanie kremu z antybiotykiem na rany. W przypadku wystąpienia krwiaków zaleca się stosowanie maści z heparyną

Liplift
Liplift to chirurgiczna metoda powiększania ust. Polega na zmniejszeniu odległosci między górną wargą a nosem, c powoduje uniesienie ust.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Cięcie jest wykonywane standardową metodą chirurgiczną. Blizna może być na granicy wargi górnej lub w nosie. Podczas zabiegu pacjent może być uśpiony, lub przytomny. Zabieg trwa około 2 godziny.
Jak wygląda pacjent bezpośrednio po zabiegu?
Po zabiegu na 14 dni pozostawione są szwy skórne w okolicy nosa lub wargi górnej. Szwy są bardzo małe i nie zaburzają codziennych czynności. Przez kilkanaście dni po zabiegu mogą być widoczne zasinienia na ustach. Po 14 dniach pacjent musi zgłosić się na wizytę kontrolną.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekty zabiegu utrzymują się przez około 10 lat, w zależności od wieku pacjenta.
Przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazaniem do zabiegu są: ciąża i karmienie, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej oraz choroby infekcyjne skóry w miejscu planowanego leczenia.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Jest to standardowy zabieg chirurgiczny obarczony działaniami niepożądanymi właściwymi dla operacji chirurgicznych.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać leczone okolice w szczególnej czystości. Zaleca się stosowanie kremu z antybiotykiem na rany. W przypadku wystąpienia krwiaków zaleca się stosowanie maści z heparyną